İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. BİLGİ
  3. Tahta Kaşıkları En iyi Temizleme Yöntemleri
Trendlerdeki Yazı
d_nceli_

Tahta Kaşıkları En iyi Temizleme Yöntemleri

Tahta kaşıkları en iyi temizleme yöntemleri doğal bir temizlik sağlamalıdır. Deterjanlı temizlik asla sağlıklı değildir. Bu yüzden bir süre sonra temizlenmesi gereken tahta kaşıkların kötü bir koku kalmadan temizlenmesi ve sağlığa zarar vermemesi önem kazanır.

Tahta Kaşık Temizleme Yöntemleri

Tahta Kaşıkları En iyi Temizleme Yöntemleri

 

Yemek yaparken vazgeçilmez bir alet olan tahta kaşıkların temizliği de bir o kadar önemli ve dikkat ister.

Tahta kaşıkları en iyi temizleme yöntemleri doğal bir temizlik sağlamalıdır. Deterjanlı temizlik asla sağlıklı değildir. Bu yüzden bir süre sonra temizlenmesi gereken tahta kaşıkların kötü bir koku kalmadan temizlenmesi ve sağlığa zarar vermemesi önem kazanır. Bir yemek kaşığı karbonat ve elma sirkesini karıştırarak üzerine bir miktar kaynar su ekleyin. Bir süre kaynatın ve kaşıklarınız tertemiz olsun!

 

 

Tahta Kaşık Sağlıklıdır

 

Tahta kaşık en sağlıklı malzemelerden biridir. Özellikle zararlı kimyasallar içermemesi ve ağaçtan üretilmesi asırlardır kullanılan bu ürünleri daha cazip hale getirmiştir. Sağlıklı ve özel olan bu ürünler sayesinde kaşıklarınızın temizliğini de doğal biçimde yaparak, hijyen sağlayabilirsiniz. Şimşir olan tahta kaşıklar en kaliteli kaşıklar arasındadır. Bazıları tahta kaşık kullanımı sırasında ürünlerin yağlanması ve daha parlak görünmesini de ister. Ancak bu durum çok iyi değildir. Hakiki zeytinyağınız varsa tahta kaşıkları bir damlasıyla temizleyebilirsiniz. Ama diğer yağları kullanmamalısınız.

 

Tahta Kaşık Kokusu Nasıl Gider?

 

Tahta kaşık kokusu, birçok kişinin şikayetçi olduğu konulardan biridir. Öyle bir hal gelir ki yemeğe bile bu koku siner. İşte bu yüzden sirkeyle temizlenmeleri çok önemlidir. Çünkü sirke bütün mikropları aldığı gibi, kokuyu da ortadan kaldırmaktadır. Kaliteli bir tahta kaşığınız varsa bunu uzun yıllar kullanabilirsiniz. Özellikle yemek pişirirken tencere ve tavalara zarar vermemesi açısından da tahta kaşıklar tercih edilmektedir. Düzenli olarak yağlanan tahta kaşıkları sorunsuz kullanılabilir. Bulaşık deterjanı kullanımı sağlık açısından iyi bir etki yaratmayacağı için mutlaka temizliğinizi sirkeyle yapmalısınız. Oldukça önemli olan bu temizlik sürecinin başarıyla gerçekleşmesi için mutlaka sirke, limon tuzu gibi sağlıklı temizleyicilerin tercih edilmesi gerekir.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ EMOJİ İLE BİLDİR?

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. tahta kaşıklar ne olursa olsun bulaşık makinasına atılmamalıdır.Çünkü tahta kaşık deterjanı kendi içine hapseder bu da demek oluyor ki kaşığı nerede kullanırsak kullanalım içinde biriktirdiği deterjanı yemeklere bırakacaktır. Benim kullandığım ve önerdiğim yöntem bir tencerenin içine limon tuzu ve su koyun kaşıkları kaynatın tüm kiri suya bırakacaktır.