İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. BİLGİ
  3. Saç Dökülmesini Önlemenin En Kısa Yolu?
Trendlerdeki Yazı
d_nceli_

Saç Dökülmesini Önlemenin En Kısa Yolu?

İnsanlar saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıya kaldıklarında strese girerler. Günlük olarak 50-100 saç teli kaybetmek normal gözükse de, kaybedilen saç dökülme

Saç dökülmesi önlemenin en kısa yolu

İnsanlar saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıya kaldıklarında strese girerler. Günlük olarak 50-100 saç teli kaybetmek normal gözükse de, kaybedilen saç dökülmesi insanların endişe ve zihinsel stresine neden olacağından sonuçları biraz daha ağırdır. Ayrıca akut saç dökülmesi kişinin dış görünüşünü olumsuz etkiler. Kendi öz güvenlerini zedeleyebilir.

Saç Dökülmesini Önlemenin Doğal ve Güvenli Yöntemi

Saç Dökülmesini Önlemek için Doğal ve Güvenli Yöntemi soğan suyunu kullanmaktır. Çok absürt bir durum olarak görünebilir ancak soğan suyu saçların daha hızlı çıkmasını da sağlıyor.  Soğan, herhangi bir yan etki veya alerjiye neden olmayacak şekilde saç büyümesine yardımcı olduğu için, saç dökülmesini önlemek ve saç büyümesini teşvik etmek için soğan kullanmak hem doğal hem de güvenilir basit bir yoldur. Pahalı kozmetik ürünlere tonlarca para harcamaya gerek kalmadan sadece soğan suyu ile saçlarınızın dökülmesini engelleyebilirsiniz.

 Soğan Saçların hızlı çıkmasına Yardımcı Olabilir mi?

İnsanların çoğu soğanın saç büyümesindeki olumlu etkisi hakkında ön yargı sahibi olabilirler. Ancak gerçek şu ki soğan bu işin ustası… Yapılan araştırmalar soğan suyunun saç dökülmesini önlemede ve kepek, mantar enfeksiyonları ve maya enfeksiyonlarını engelleme gibi önemli bir görevde aktif rol aldığına işaret ediyor. Hatta beyazlamaya başlayan saçlarınızı eski doğal siyahlığına kavuşturmak için soğan suyu ve ceviz kabuğu suyu kullanabilirsiniz.

Soğan Saç Büyümesine Nasıl Yardımcı Olur?

Çoğu insan, soğanın saç büyümesinin hızlanmasında nasıl etkili olduğunu bilmiyor. Soğanların zengin kükürt içeriği bu işin sırrıdır. Soğan suyunun, tek başına saç derisine uygulandığında veya diğer saç dökülmesine karşı ilaçlarla kombine halde uygulandığında deride kan dolaşımını hızlandırdığı görülüyor. Kan dolaşımının hızlanmasında rol alan Kükürt içeriği ayrıca saç büyümesi için gerekli olan kollajen dokuların üretimini de tetikler. Saçlar saç derisinde saç foliküllerinden büyür bu nedenle saç derisinde kan dolaşımı iyi derecede olursa ve sirkülasyon yeteri kadar sağlanırsa foliküller yeterince kan ve besin alarak beslenir.

 

Soğan Suyu Nasıl Uygulanır

Soğan suyunu alın ve saç derinize iyice yedirin. 20 dakika bekletin ve sonra saçlarınızı iyice durulayın. Haftada 2 kez soğan suyu kullanın ve saçlarınızdaki değişimi gözlerinizle görün.

Saç Dökülmesinin bir başka nedeni de Demir eksikliğidir. Demir eksikliği ile ilgili yazdığımız makalemize göz atabilirsiniz.

Önerilen Yazı

Demir Eksikliğini Gösteren Belirtiler Nelerdir?

BU İÇERİĞE TEPKİNİ EMOJİ İLE BİLDİR?

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Saç dökülmesi genel olarak stres kaynaklı oluyor bunun önüne geçmek için sinir ve stresten uzak durulsa dökülme yavaşlayabilir. Soğan suyunu kullanmadım baya faydaları varmış güzel bilgi teşekkürler.