İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. BİLGİ
  3. Karın Ağrısına iyi Gelen Bitkisel Karışım ve Uygulamalar?
Trendlerdeki Yazı
d_nceli_

Karın Ağrısına iyi Gelen Bitkisel Karışım ve Uygulamalar?

Karın ağrısı, çeşitli sebeplerden dolayı olabilir ve bir takım hastalıkların da habercisi sayılabilir. Karın ağrısının giderilmesi için, öncelikle karın...

karın ağrısı nasıl geçer bitkisel yöntemler

Karın ağrısı, çeşitli sebeplerden dolayı olabilir ve bir takım hastalıkların da habercisi sayılabilir. Karın ağrısının giderilmesi için, öncelikle karın bölgesinin sıcak tutulması gerekir. Sıcak su torbası, bu bölgenin ısıtılmasında önemli rol oynar.

Karın ağrısına ne iyi gelir? Karı ağrısına nelerin iyi geldiğini şöyle sıralamak mümkün.

Karın Bölgesine Uygulanan Masaj

Karnın bölgesine yapacağınız masaj, ağrının azalmasını sağlayacaktır. Sağdan sola ve soldan sağa doğru yapılan masajın, oldukça etkili olduğu gözlenmiştir. Masaj yaparken, fazla bastırmadan ve hafif dairesel hareketlerle uygulamak yerinde olacaktır.

Nane ve Limon Çayı

Büyük bir fincan kaynamış suyun içerisine, bir çay kaşığı kadar nane koyun ve bir dilim limon ilave edin. Demini alması için 5 dakika kadar bekleyin ve süzün. Hazırlamış olduğunuz bu çaydan günde 3 fincan mutlaka tüketin.

Anason Çayı

İnce olarak kıyılan bir parça anasonu, 1 fincan kaynar suyun içine koyun. Yaklaşık 2-3 dakika demlenmesini bekleyin ve günde en az 3 defa için. Karın ağrısına ne iyi gelir dendiğinde, anason denilebilir.

Çörekotu ve Bal Karışımı

Bir tatlı kaşığı çörek otunu, bir havanda iyice dövün. İyice ezilen çörekotuna, 1 tatlı kaşığı süzme balı ekleyin ve bir macun haline getirin. Daha sonra bu karışımı yiyin. Bu macun, karın ağrısına ne iyi gelir sorusunun en iyi cevaplarından biri olacaktır.

Karın Ağrısına İyi Gelen Çeşitli Uygulamalar

-1 Tatlı kaşığı papatyayı, 1 fincan sıcak suyun içine koyun ve demlenmesini bekleyin. Gün içerisinde bu karışımdan 3 fincan için.

-Büyük boy bir adet soğanı, blenderdan geçirerek suyunu çıkartın. Soğan suyundan 1 tatlı kaşığı alarak, 1 fincan suyun içine koyun ve için.

-1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı tarçını karıştırın. Elde ettiğiniz macunu yiyin. Karın ağrısına ne iyi gelir dendiğinde, bal ve tarçın en etkili doğal karışımdır denebilir.

-Yarım çay bardağı badem içini iyice dövün. 1 bardak sütün içine ilave edin. Badem ezmeli süt, karın ağrısına ne iyi gelir sorusunun iyi bir cevabıdır. Özellikle küçük çocukların karın ağrısına oldukça iyi gelir.

-Mentollü nane veya nane yaprağı, biberiye, fesleğen, papatya ve mürver çiçeği karıştırılarak, bir miktar suyun içinde kaynatılır. Yaklaşık 5 dakika kaynayan çay, süzülerek içilir. Bu karışımdan oluşan çay, karın ağrısına oldukça iyi gelir.

-Bir fincan suyun içine, 10 damla biberiye yağı ve 10 damla kekik yağı damlatılır. Biberiye ve kekik yağlı bu sudan, bir su bardağı kadar içilir. Küçük çocukların karın ağrısı için ise, ayaklarının altına bu yağdan sürülür.

-1 portakalın kabuğunu rendeleyin ve 1 tatlı kaşığı rezene ile karıştırın. 5 dakika kadar kaynattıktan sonra, günde 3 defa bir fincan için.

-Kızgın ütü ile ısıtılmış havluyu, karın bölgesine koyun ve karnınızı ısıtmak için 3-4 defa tekrarlayın.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ EMOJİ İLE BİLDİR?

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Genel olarak nane limon ve sıcak su torbası ile evde tedavi etmeye çalışırım ben.

    • Abdulkadir

      Bahar hanım merhaba: En doğru yollardan birisini izliyorsunuz. Kesinlikle ilaçlardan önce doğal yollar ile çözüm aramak en güzeli kendimizi ilaçlara bağımlı hale getirmemiz gerekiyor. Özellikle Antibiyotik kullanımına dikkat etmeliyiz. Sağlık bakanlığının özellikle üstüne basa basa uyardığı Antibiyotik kullanımını dikkate almamız gerekiyor. Tabi bu demek olmuyor ki her karın ağrısında sadece doğal yollar ile çözüm olacak, karın ağrınız eğer çok şiddetli ve kısa süre içerisinde geçmiyor ve devamlılık yapıyor ise kesinlikle bir uzman doktora (dahiliye)’ye başvurmanız gerekir.