İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. SAĞLIK
  3. File Malzemeler Nasıl Temizlenir?

File Malzemeler Nasıl Temizlenir?

filemalzeme

File malzemeler denince birçok insanın kafasında cibinlikler oluşabilir. Bunun dışında file malzeme konusunda fikri olmayan insan sayısı da bir fikri olan insanlara yakındır. Cibinlikler sivrisineklerden korunmak için kullanılan malzemelerdir. Bu malzeme türü sivrisineklerden hiç haz etmeyen insanlar tarafından çok aktif olarak kullanım görmektedir.

Cibinlikler fileli bir yapıya sahip olduğu için kir toz ve buna yakın birçok maddeyi bir mıknatıs edasıyla üzerine çeker. Bu durumun sonucunda üzerine tozu kiri üzerine çektiği gibi bu kir toz ona yapışır ve zamanla yıpranmalar başlar. Yıpranmaların dışında kötü ve kirli bir görüntü ortaya çıkar. Bu durumdan kurtulmak için yapılacak bir kaç işlem vardır. Ancak bunu için cibinlik kullanan birçok insanın kullandığı ve bildiği bir yöntem vardır.

File Malzemeyi Yıkamak

Bu malzemeleri yıkamak için ilk önce soğuk deterjanlı su içerisinde bekletmek faydalı olacaktır. Hazırlanan soğuk deterjanlı su içerisinde bunun biraz beklemesi gerekmektedir. Bir kaç saat soğuk deterjanlı su içerisinde bekledikten sonra malzemeyi aynı su içerisinde yıkamak gerekir. Bu yıkama işlemini bir kaç kez tekrarlamak faydalı olacaktır. Yıkama işlemi bittikten ve durulama işlemi de bittikten sonra gölge bir yerde kurumasını beklemek gerekir.

File Malzeme Kuruma İşlemi

Yıkanan malzemeyi kurutma işlemi de çok önemlidir. Bu konu hakkında dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır. Bunlardan birisi gölge yerde kurutmaktır. Malzemeyi güneş altında bekletmeniz önerilmez. Çünkü cibinlik narin yapısı güneş altında kaldıkça sararma yapacaktır ve bununla birlikte çirkin bir sorun ortaya çıkacaktır.

Ancak bu durum da değişiklik gösterebilir. Eğer keten bir file cibinliğe sahipseniz onu makine ile yıkayabilirsiniz ve güneş altında kurutabilirsiniz. Keten olan malzeme herhangi bir zarar görmeyecektir.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ EMOJİ İLE BİLDİR?

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 11 ay önce

    File eşyaların temizlenmesi resmen bir ölüm. Elle temizlesen olmuyor, makineye atsan olmuyor.